Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potřeby pro parkurové ježdění

Pro trenink parkuru nepotřebujeme nějak výrazné změny vybyvení ale u pár věcí to bude chtít změnu. Na parkur potřebujeme hlavně

skokové sedlo: liší se od všestranných sedel silnějšími a více posunutými koleními opěrkami a hlubším posedlím. Samozřejmě není nutné hned si pořizovat speciální sedlo ale pro závody už je to nutností.

Obrazek

Parkúrový bičík: Tento bičík je krátký. Jeho maximální délka může dosahovat velikosti 75 cm. Krátký bičík koně nad skokem neruší, může volně splývat s rameny koně. Koně jím můžeme pobídnout jak za sedlem tak na plecích a krku.

Chrániče : Pro skokového koně existuje nezměrné množství chráničů šlach, spěnek, korunky, samotného kopyta, ale i tzv. okopávací kryt který s epřichycuje na sedlo když kůň zvedá nad skokem příliš nohy aby se nezranil na břiše. Chrániče bývají z různých materiálů jako např.: kůže, filc, pěnová guma, umělá hmota. Chrániče šlach se nazývají šlachovky na přední nohy a srtuhačky na nohy zadní, na ochranu kopyta a korunky se spěnkou jsou zvony, které se vyrábí buď z gumy nebo kůže.

Příklad: fotka z halového parkuru v TJ Slovanu Frenštát p/R-> Libero s naprosto chráněnými předníma i zadníma nohama

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář